خانه پر رمز و راز امیر و سارا

خانه پر رمز و راز امیر و سارا

[ad_1]

 مجله منزل – شهرزاد چراغی: در بین همه ساختمان‌های سر به فلک کشیده شهر، چندی پیش به خانه‌ای رفتیم که از ابتدای ورود، اصالت و هنر را به نمایش گذاشته بود و همه عناصر آن از تاریخ سخن می‌گفت. معماری خانه، تفکیک فضاها و انتخاب وسایلی با دقت هرچه‌تمام‌تر، نظرم را به خود جلب کرد. حتی در انتخاب خود، سبک مبلمان نشیمن و پذیرایی را نیز به‌خوبی از هم تفکیک کرده بودند. در این خانه، زوجی دوست‌داشتنی و خوش‌سلیقه، زندگی شیرینی دارند. در ادامه همراه ما باشید تا صحبت‌ها و تجربیات این زوج جوان را بشنویم.
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ

تور خانه گردی در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • شغل صاحب‌خانه: خانم: معمار/ آقا: مهندس عمران
 • موقعیت شهر و محله: تهران، بلوار کاوه
 • متراژ فضا: 145 مترمربع
 • سال ساخت: 1382
 • ملک شخصی یا اجاره‌ای: اجاره‌ای
 • تعداد اتاق‌خواب: 3 عدد
 • تعداد سرویس: 3 عدد
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی مدرن و کلاسیک
 • رنگ‌های غالب: سبز،کرم و قهوه‌ای
 • ویژگی برجسته طراحی: فضای کلاسیک و سبک قدیم
 • طراح: سارا و امیر
 • مدت‌زمان: 3 سال
 • نوسازی یا بازسازی: نوسازی
 • هزینه نوسازی و خرید وسایل: حدود 100 میلیون
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 
کلاسیک یا مدرن؟
وقتی در مورد دلیل انتخاب سبک کلاسیک با سارا صحبت کردیم، در جواب گفت: «من همیشه از فضاهایی که به گذشته‌های دور، تاریخ و آدم‌های برجسته آن ربط پیدا می‌کرد لذت می‌بردم و دلم می‌خواست خانه‌ام را به همان شکل، دکوراسیون کنم.
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 

 
امیر هم نظر مرا داشت و به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم خانه‌مان را به این شکل بچینیم، اما ازآنجاکه فضای دیگری نداشتیم نتوانستیم بخشی دیگر از منزلمان را به سبک مدرن دکوراسیون کنیم».
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 

دوست‌داشتنی‌ترین جای خانه!
سارا از تمامی فضاهای خانه‌اش با ذوق و هیجان حرف می‌زند، اما فضایی که بیش از هرجایی به او آرامش می‌بخشد و ترجیح می‌دهد اوقات مطالعه کتاب موردعلاقه‌اش را در آن سپری کند، فضایی است که در آن مبلمان آجری رنگ و میز کناری‌اش قرار دارند.
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 

فقط کلاسیک؟!
سارا برایمان می‌گوید که باوجودی که علاقه بسیاری به فضایی کلاسیک و تاریخ و گذشته آن دارند، اما نمی‌خواهند فضای خانه خود را تنها به این حس اختصاص دهند؛ به همین دلیل هم سبک‌های دیگری را نیز مهمان ‌خانه خود نمودند. در نشیمن از سبک مدرن استفاده کردند تا تلفیقی از مدرن و کلاسیک را در منزلشان داشته باشند، چراکه ادغام هر دو سبک در کنار هم به آنها آرامش می‌دهد؛ درواقع تمامی وسایل چه کلاسیک و چه مدرن با وسواس هرچه‌تمام‌تر چیدمان شد و در بازه زمانی تقریبا طولانی، دکوراسیون منزلشان سروسامان یافت.
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 

نکته مهم در طراحی سبک کلاسیک!
سارا می‌گوید:«موضوعی که در هنگام خرید وسایلی مثل مبلمان، میز ناهارخوری، لوستر و صندلی‌ها برای من و امیر بسیار مهم بود این بود که همه آنها مربوط به یک دوره باشند؛ به همین دلیل وسایل خود را از دوره گوتیک و رنسانس بین 100 تا 150 سال پیش کشور فرانسه انتخاب کردیم که در زمان خرید نیز به‌طور کامل رعایت شد).  
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 

انتخاب رنگ‌ها بر چه اساسی بود؟
ازآنجایی‌که ما 2 سبک کلاسیک و مدرن را برای دکوراسیون خانه‌مان در نظر گرفتیم انتخاب و ترجیحمان این بود که برای چیدمان کلاسیک، بیشتر از رنگ‌های سبز، کرم و قهوه‌ای استفاده کنیم، چراکه رنگ سبز برای این فضا مناسب‌تر از بقیه رنگ‌ها بوده و اقتدار و اصالت چیدمانمان را چند برابر می‌کند. در بخشی دیگر از فضای دکوراسیون خانه‌مان نیز از سبک مدرن استفاده کردیم و سعی نمودیم رنگ‌های سفید، صورتی و زرد  را به کار ببریم تا به‌اصطلاح فضای خودمانی‌تری داشته باشیم.
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 

کنسول، بهترین انتخاب!
یکی از رویاهای کودکی‌ام در کارتون دیو و دلبر بوده است که توانستیم آن را در دکوراسیون خانه‌مان به واقعیت برسانیم. کنسولی که انتخاب کردیم درست مثل کمدی بود که در کارتون دیو و دلبر دیده بودم.
 
  دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 

جزئیات در انتخاب
برای اکسسوری‌ها و آباژورهایی که خریدیم فروشگاه‌های زیادی را بررسی کردیم؛ ازجمله فروشگاه اکسیر و جمعه‌بازار که وسایل قدیمی بسیاری دارد. آیینه‌ای که در بالای پیانو قرار دارد مربوط به 100 سال پیش است از دوران گوتیک در فرانسه.
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 

توصیه سارا
انتخاب وسایلی که درنهایت، دکوراسیونی کلاسیک به شمار می‌آید خیلی آسان نیست، به‌خصوص اگر که بخواهیم در کنار کلاسیک بودن چیدمان، اصالت، زیبایی و هنر را یکجا داشته باشیم. افرادی که می‌خواهند برای دکوراسیون منزل خود از این سبک استفاده کنند باید همه جوانب را بسنجند؛ زیرا نگهداری از این وسایل کار آسانی نیست و ممکن است افرادی که وارد خانه‌تان می‌شوند چنین سبکی را نپسندند که همین امر نیز باعث ناراحتی شما می‌شود.
 
 دکوراسیونی کلاسیک از دل تاریخ
 
اگر بخواهم کوتاه بگویم باید عاشق این سبک، وسایل عتیقه و این چیدمان باشید تا از فضای خانه خود لذت ببرید.

 

 

 
برای تهیه مجله منزل می توانید به صورت حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور و برای خرید نسخه الکترونیک از وب سایت  taaghche.ir اقدام نمائید.

ضمنا برای اشتراک نسخه چاپی مجله منزل روی تصویر زیر کلیک کنید:

معجزه رنگ در خانه های ایرانی

[ad_2]

توسطadmin