دکوراسیون دیوارهای آشپزخانه

دکوراسیون دیوارهای آشپزخانه

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از پلاد ناصری: اگر از جمله افرادی هستید که معمولا در خانه وقت زیادی را صرف پخت و پز می‌کنید و در آشپزخانه، خودتان را سرگرم نگاه می‌دارید، احتمالا موافق خواهید بود که فضای آشپزخانه هم به اندازه کاربردش مهم و حائز اهمیت است. پس حتما برایتان جالب خواهد بود که بدانید چطور می‌توانید دیوارهای آشپزخانه خود را دکور کنید و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه داشته باشید.
 
 تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه
 

شاید گزینه های زیادی برای تزئین و دکوراسیون دیوارهای آشپزخانه وجود داشته باشد، اما مطمئنا بهترین و سرراست ترین انتخابی که به ذهن می رسد، استفاده از آثار هنری است. البته ممکن است شما نیز هم عقیده باشید که دیوارهای آشپزخانه چندان محل مناسبی برای به نمایش گذاشتن کارهای هنری نیستند. اما اگر سنت شکنی کنید و دیوارهای آشپزخانه را با یک یا چند اثر هنری تزئین کنید، بدون شک از فرصتی بسیار خوب برای جلب توجه بصری به کارهای هنری استفاده کرده اید و این فضای شخصی را برای خودتان تبدیل به محیطی جذاب تر خواهید کرد.
در صورتی که آماده خرید اثری هنری متناسب با فضای آشپزخانه باشید، حتما به دنبال کارهای هنری خواهید رفت که مطابق با سبک دکوراسیون آشپزخانه تان باشد، و یا با طراحی کلی آشپزخانه هماهنگی پیدا کند. در چنین مواردی اغلب به یاد تابلوهایی می افتید که شامل تصاویری از مراحل طبخ غذا، آشپزی، پخت نان و یا میز غذا باشد. اما می توانید موارد متفاوتی را هم در نظر داشته باشید. به عنوان مثال تصویری که دربردارنده کتاب های آشپزی قدیمی باشد، می تواند گزینه جالب و منحصربفردی برای تزئین دیوار آشپزخانه باشد و محیط را برای پخت و پز دلچسب کند.
علاوه بر کارهای هنری قاب شده، استفاده از برخی ابزار آشپزخانه و آویزان کردن آن‌ها به دیوار هم می تواند در دکوراسیون و بهبود فضای آشپزخانه موثر باشد. همچنین وسایل قدیمی و آنتیک آشپزخانه با اندازه های متفاوت، پرده های دیوار دوز با طراحی های مرتبط با غذا و آشپزی، و حتی دستمال های آشپزخانه با نقش های جذاب و برجسته رنگی هم می توانند انتخاب های خوبی برای تزئین دیوار آشپزخانه باشند.
 
 تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه
یکی دیگر از گزینه های بسیار خوب برای دکوراسیون دیوارهای آشپزخانه، قفسه ها و کابینت ها است. به خصوص در فضاهای کوچک آشپزخانه،  قفسه های ساده و بدون پیچیدگی‌های ظاهری می توانند هم ظاهر جالبی به محیط ببخشند و هم فضای کافی را برای وسایل آشپزی فراهم کنند. حتی می توانید با خرید قفسه های رنگی و یا رنگ آمیزی آن ها با طیف های رنگی مختلف، فضای آشپزخانه را شادتر وزنده تر کنید.
 
در حال حاضر یکی از سبک های مورد علاقه دیزاینرها، برای تزئین دیوارهای آشپزخانه، استفاده از طرح های نوشته های بزرگ با خطوط جالب و رنگ های متنوع است. این کارهای هنری معمولا روی ورقه های نازک فلزی انجام می شوند و ظاهری براق دارند، به نحوی که وقتی روی دیوار قرار می گیرند، می توانند به خوبی در کانون توجه قرار گیرند و ظاهر جذب کننده و گیرایی داشته باشند. معمولا این نوشته ها به گونه ای انتخاب می شوند که بیانگر نام و اسامی افراد منزل باشند، یا ارتباط نزدیکی با فضای خانه و آشپزخانه داشته باشند.
 
 تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه
در نهایت آثار هنری که شامل تصاویر گل و گیاه، یا میوه ها و سبزیجات باشند را نیز مد نظر داشته باشید. این گونه تصاویر یا تابلوهای هنری هم به طور معمول برای فضای آشپزخانه بسیار مناسب هستند. بهتر است چنین تصاویری با فضای کلی آشپزخانه و رنگ های به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه قرابت داشته باشند. حتی می توانید این سبک از کارها و استفاده از چنین تصاویری را فقط به یکی از دیوارهای آشپزخانه اختصاص دهید تا از شلوغ شدن بیش از حد فضا خودداری کنید.
 
 تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه
سعی کنید همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که فضاهای کوچک در هنگام دکوراسیون، پتانسیل بهتری برای تبدیل شدن به یک محیط دلخواه و جذاب دارند، و آشپزخانه ها هم از این قاعده مستثنا نیستند. رنگ ها نقش بسیار مهمی را در این زمینه ایفا می کنند. سعی کنید یکی از دیوارهای عرضی آشپزخانه را با رنگی زنده و پر حرارت رنگ آمیزی کنید تا عمق محیط را بیشتر جلوه دهید. به این ترتیب برخی المان های دکوراتیو آشپرخانه مثل کابینت ها و قفسه های وسایل هم بیشتر به چشم می آیند.
 
اگر علاقه ای ندارید که دیوارهای آشپزخانه را با رنگ های خاص بپوشانید، می توانید همین کار را با پرده های آشپزخانه انجام دهید و رنگ هایی گرم و زنده را برای آنها انتخاب کنید. این رنگ آمیزی های سلیقه ای باعث می شود که محیط آشپزخانه شما بسیار شخصی تر شود و به این ترتیب در اوقاتی که مشغول پخت و پز و آشپزی هستید آرامش بیشتری را با خودتان خواهید داشت.
 
 تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه
علاوه بر توجه ویژه ای که به دیوارهای آشپزخانه نشان می دهید. سعی کنید به نورپردازی و نوع روشنایی که در آشپزخانه به کار می برید هم توجه کنید. بر این اساس به جای نورهای مختلفی که در گوشه های آشپزخانه یا در زیر کابینت ها تعبیه می کنید، یک جفت لامپ معمولی درست در وسط آشپزخانه قرار دهید.
 
 تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه
 
به ویژه اگر فضای آشپزخانه به گونه ای است که می توانید از میز و صندلی هم در آن استفاده کنید، این نورها را درست در بالای میز تعبیه کنید که فضای اختصاصی ویژه ای برای صرف غذا برایتان بسازد. البته وجود روشنایی در فضای آشپزخانه، به وسعت محیط مورد استفاده تان هم بستگی دارد. بنابراین اگر فضای کافی در اختیار دارید، از به کارگیری لامپ های روشنایی در دیگر نقاط آشپزخانه هم دریغ نکنید.
 
 تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه
 
تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه 
در فضاهای کوچک، هر بخشی از آشپزخانه می تواند کارایی های دوگانه یا چندگانه هم داشته باشد. بنابراین کابینت ها و قفسه های آشپزخانه هم تنها برای قرار دادن ظروف به کار نخواهند رفت و می توانند محلی برای قرار دادن وسایل دکوراتیو و تزئینی هم باشند. سعی کنید بخشی از قفسه ظروف و قسمت های جلویی کابینت ها را به گونه ای تعبیه کنید که بتوانید برخی از ظروف زیبا و وسایل دکوری خاص خودتان را هم در آنها به نمایش بگذارید. به این ترتیب علاوه بر دیوارهای آشپزخانه، گزینه بسیار مناسب دیگری برای جذاب تر کردن فضای آشپزخانه خواهید داشت.
 
تزئین دیوارها برای دکوراسیون آشپزخانه 

[ad_2]

توسطadmin