دکوراسیون لوکس در سرویس بهداشتی

دکوراسیون لوکس در سرویس بهداشتی

[ad_1]

 مجله منزل – پرهام شکوهی: در هر خانه معمولاً یک سرویس بهداشتی نزدیک در ورودی و یک حمام و سرویس در بخش خصوصی خانه در نظر گرفته می‌شود. سرویس بهداشتی جزء جدایی‌ناپذیر خانه محسوب می‌شود و بدون آن نمی‌توان در خانه آسوده زیست. فعالیت‌های متعددی در سرویس‌ها انجام می‌شود؛ از شست‌وشو گرفته تا استراحت در وان و غيره که هر یک به فراخور نیازشان اثاثیه و اجزایی را می‌طلبند. در طراحی سرویس‌های بهداشتی باید به ابعاد اجزای مورداستفاده، فرم، جهت‌گیری درست و چیدمان آنها توجه ویژه‌ای گردد تا فضای کافی برای عبور و مرور، استفاده آسان، راحت و بدون دردسر از آنها را برای ساکنین فراهم آورد.

خانه‌ای با حمام لوکس

حمام و سرویس بهداشتی به‌عنوان خصوصی‌ترین بخش‌های خانه شما باید موردتوجه ویژه واقع شوند. یکی از مشکلاتی که در خانه‌ها لمس می‌کنیم، کوچک شدن بیش‌ازحد سرویس‌های بهداشتی و بی‌توجهی به این مهم است که آنها هم فضاهایی هستند که هرچند کوتاه؛ اما به‌دفعات در طول شب و روز مورداستفاده واقع می‌شوند و درنتیجه توجه به فضای داخلی‌شان و ایجاد جذابیت‌های بصری داخلشان می‌تواند آنها را از فضایی زننده به فضایی جذاب و دلچسب تبدیل کند.
انتخاب رنگی مطلوب، شیرآلات و اکسسوري(لوازم تزئینی)، چیدمان مطلوب و… نکاتی هستند که برای رسیدن به سرویس بهداشتی ايده‌آل می‌توانند ما را یاری کنند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم اندکی در باب این فضا و به‌خصوص سرویس‌های بهداشتی کوچک و لوکس صحبت کنیم.

کوچکِ بزرگ

برای اینکه سرویس بهداشتی کوچکتان بدون افزودن مساحت بزرگ‌تر از آنچه هست به نظر برسد و احساس محدودیت کمتری بکنید به این نکات توجه کنید. تفاوتی ندارد از چه سبکی برای سرویستان استفاده می‌کنید. شما می‌توانید با اندکی جادوی بصری، تغییر رنگ و نورپردازی سرویس کوچک و دنجتان را تغییر دهید.

رنگ‌های کمرنگ و ملایم که تمایل به بزرگ‌تر نشان دادن فضا دارند را برگزینید، البته این بدان معنا نیست که حتماً صورتی ‌رنگ مناسب سرویستان است، بلکه منظور این است که از رنگ‌های پرمایه (پررنگ) و مهیج خودداری کنید. روشن‌ترین رنگ‌ها را برای اكسسوري و حوله‌ها و رنگ‌های پاستل (روشن و ملایم)، خنثی و سفید را برای زمینه برگزینید. در زمان انتخاب دقت داشته باشید كه رنگ‌های سرد، حس آرامش را نیز القا می‌کنند.

شما می‌توانید با افزودن نور به فضایتان به گشودگی و گسترش ظاهر آن کمک کنید. عقب نشستگی‌ها و طاقچه‌ها می‌توانند نورپردازی گردند و منابع نور می‌توانند به سقف متصل شوند و بر روی فضاهای کار متمرکز گردند. منابع نور دیوارکوب به‌خصوص در کنار میز آرایش یا روشویی می‌توانند علاوه بر نقش کاربردی به گرمی فضا و بزرگ‌تر جلوه کردن آن کمک کنند.

استفاده از سینک‌هایی که دارای کابینت هستند فضای خوبی برای نگهداری لوازم در زیر سینک مهیا می‌کنند؛ اما فضای زیادی را هم از سطح زمین در سرویس‌های کوچک اشغال می‌کنند؛ بنابراين می‌توانید به جای آنها از روشویی‌هایی که به دیوار متصل می‌شوند یا روشویی‌های پایه‌دار استفاده کنید و گزینه دیگری برای نگهداری لوازم (حوله و لوازم نظافت و …) بیابید؛ برای مثال یک قفسه (شلف) یا کمد کوچک دیواری.

یک آینه بزرگ برای قرار دادن در مقابل روشویی برگزینید؛ چون آینه نور را در فضا منعکس می‌کند و الگوها و رنگ را در فضا بهبود می‌بخشد. همین‌طور می‌توانید به جای یک آینه بزرگ از مجموعه‌ای از آینه‌ها که با نظمی خاص و هنرمندانه روی دیوار چیده شده‌اند، استفاده کنید.

خانه‌ای با حمام لوکس

لوکس و بی‌همتا

سطوح و مصالح یکی از مهم‌ترین عناصر ایجاد طراحی داخلی لوکس در یک فضا هستند؛ برای نمونه شما می‌توانید با انتخاب یک روشویی از سنگ مرمر سیاه یا سفید با رگه‌هایی از رنگ طلایی ظاهری لوکس برای فضایتان به ارمغان بیاورید؛ اما این تمام راهکاری نیست که در اختیار دارید.

برای دستیابی به ظاهری لوکس در فضایتان می‌توانید بعد از پوشش کف و دیوار با مرمر یا سرامیک‌هایی با طرح مرمر که امروزه به‌وفور در بازار یافت می‌شوند از جزئیات و اجزایی مثل شیرآلات، دستگیره‌ها، یراق‌آلات قاب آینه و منابع نورپردازی طلایی‌رنگ استفاده نمایید.

مصالح نازک‌کاری (فینیشینگ) با تضادي که با هم دارند می‌توانند حس لوکس و تشریفاتی بودن را منتقل کنند؛ برای نمونه می‌توانید دیوارهایی با پوشش نهایی سفید که مشابه سنگ است داشته باشید و برای ایجاد تضاد ذکرشده از پوشش نهایی مشکی برای کف در کنار لوازم بهداشتی به رنگ مشکی براق و یراق‌آلات، شیرآلات و اكسسوري‌ها با پوشش کروم براق بهره‌ببرید.

خانه‌ای با حمام لوکس

جزئیات لوکس

یکی دیگر از راهکارهای مفید برای رسیدن به فضایی لاکچری، استفاده از عناصر تزئینی و موتیف‌ها در اجزای فضا است؛ برای نمونه شما می‌توانید از موتیف‌های کلاسیک در گچ‌بری و گیلویی‌های دور سقف، قاب آینه، قاب‌بندی‌های دیوار، سینک روشویی، کابینت زیر سینک روشویی و سایر لوازم بهداشتی و هم‌چنین عناصر تزئینی (مثل گلدان و سایر اكسسوري‌ها) و کاربردی (مثل منابع نور و…) استفاده کنید. استفاده از منابع نوری تأکیدی با نور زیاد می‌تواند بر محیط کلی و ظاهر حمام تأثیر بگذارد و لوکس باشد. از سوی دیگر نورهای تأکیدی مخفی که به‌صورت استراتژیک و در محل‌های خاصی از فضا استفاده می‌شوند هم می‌توانند نقش مؤثری در ایجاد حس تجمل فضا داشته باشند.

ایده برداری از عناصر طبیعت نه‌تنها می‌تواند منجر به رسیدن به فضایی لوکس شود، بلکه از سوی دیگر موجب دستیابی به‌ظاهر و شخصیتی برای فضا می‌شود که به‌هیچ‌وجه بوی کهنگی نمی‌گیرد و اصطلاحاً از می نمی‌افتد؛ برای نمونه استفاده از روشویی و وان یا سایر لوازم بهداشتی که پوششی شبیه به پوست جانوران (پوست مار یا تمساح) دارند با رنگی تیره (برای مثال خاکستری تیره) که در ترکیب با سطوح تیره‌رنگ (برای مثال قهوه‌ای سوخته یا خاکستری‌های رنگین تیره) در کنار گلدان‌های استیل براق که گل‌های خاصی مثل ارکیده را درون خود دارند و آینه‌ای بزرگ با قاب استیل و یراق‌آلات و شیرآلات استیل براق، ما را در این مهم یاری می‌کنند. استفاده از هر عنصری که وجودش در سرویس بهداشتی و حمام معمول نیست و انتظار دیدنش را در این فضا نداریم، می‌تواند ما را برای دستیابی به هدفی که به دنبالش هستیم یاری کند؛ برای مثال وجود یک آباژور ایستاده لاکچری یا یک وان چوبی با فرمی خاص و طبیعی می‌توانند غیرقابل‌باور و دور از انتظار باشند.


 
برای تهیه مجله منزل می توانید به صورت حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور و برای خرید نسخه الکترونیک از وب سایت  taaghche.ir اقدام نمائید.

ضمنا برای اشتراک نسخه چاپی مجله منزل روی تصویر زیر کلیک کنید:

معجزه رنگ در خانه های ایرانی

[ad_2]

توسطadmin