رنگ شناسی برای دکوراسیون منزل در تابستان

رنگ شناسی برای دکوراسیون منزل در تابستان

[ad_1]

ماهنامه آویشن: آشنایی با تاثیر رنگ ها و استفاده از آن در جای مناسب، یکی از اصلی ترین نکات در دکوراسیون داخلی است. مهم ترین نقش را در طراحی و دکوراسیون داخلی، رنگ ها برعهده دارند؛ زیرا هر چیزی که می بینیم دارای رنگ است.
 

رنگ ها باعث می شوند چیزها را احساس کنیم و به همین دلیل می توان گفت خودشان نیز دارای احساسند!
رنگ ها معنی دار هستند و نوع احساس ما را منعکس می کنند. هر یک از رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، بنفش، سیاه، سفید، خاکستری و قهوه ای معنی خاصی دارند؛ بنابراین استفاده از چرخه رنگ و تلفیق آنها، شما را به ایده ای که در نظر دارید، نزدیک می کند. برای تغییر فضایی که در آن قرار دارید و انجام دکوراسیون، باید بتوانید رنگ ها را به درستی، انتخاب و تلفیق کنید.

قرمز

غیر از قرمز چه رنگ دیگری را سراغ دارید که بتواند به اندازه تمام دنیا شما را به وجد بیاورد؟ قرمز رنگ تابستان است.
رنگ قرمز نشانه جشن، شانس، لوکس و جدید بودن، علاقه و آتش است. قرمز، رنگ گل های رز در روزهای به یادماندنی است. قرمز، رنگ هیجان است. اگر با پوشیدن لباس قرمز در یک جلسه تجاری مورد توجه قرار گرفته اید، نه تنها به خاطر شجاعت شما در انتخاب رنگ بوده بلکه به دلیل احساس قدرتی بوده که قرمز ایجاد می کند. قرمز، رنگ شجاعت است و خوش شانسی است و در کشورهای آسیایی پیشرفته، معمول است.
 
 خانه ای به رنگ تابستان
اما چطور از رنگ قرمز در خانه استفاده کنیم؟ اگر می خواهید همه جا را قرمز کنید، کمی احتیاط کنید! بهتر است قرمز را به صورت پراکنده در جاهای مختلف به کار ببرید. برای ایجاد یک اتاق گرم و نرم، دیوارها را قرمز کنید. با این کار محیط، بسته تر شده و حس صمیمیت ایجاد می شود.
قرمز، رنگ مناسبی برای اتاق خواب نیست چون میزان تنفس را زیاد و خواب و آرامش را کم می کند. در طرح های تجاری، استفاده از مبلمان چرمی قرمز در فضایی کاملا سفید همراه با آویزهای قرمز  آنچنان تماشایی ست که هرکسی را وادار به نشستن می کند؛ سپس فرد، محو لوسترها می شود و این به دلیل مرکز توجه بودن رنگ قرمر است. اما اگر نمی خواهید در خانه خود تا این حد رمانتیک باشید، از این رنگ در جاهایی که برایتان اهمیت بیشتری دارد، استفاده کنید و قسمت های خاص را مورد توجه قرار دهید.
استفاده از رنگ قرمز در اطراف شومینه- حتی اگر خاموش باشد- گرما را تداعی می کند و به کاربردن آن در ورودی خانه، استطاعت مالی را می رساند. از رنگ قرمز در محل آرایش و اتاق پرو خود استفاده کنید. قرمز در اتاق ناهارخوری شگفت انگیز است و در اتاق پذیرایی بازخورد زیادی دارد. رنگ قرمز تیره، خود یک سبک را ایجاد می کند و اعتماد به نفس را می رساند.
 
 خانه ای به رنگ تابستان
قرمز، پرحرارت، رمانتیک، نشانه خطر و توقف است و هیجان، نشاط، پیشرفت، توانگری، قدرت و شجاعت را می رساند؛ موجب افزایش فشار خون، بالارفتن تنفس، افزایش مقاومت و خشم می شود؛ در حالی که رنگ پوست را خوب منعکس می کند.

بنفش


بنفش، یکی از رنگ هایی است که ترکیب شان با نقره ای و خاکستری، نتیجه فوق العاده زیبایی دارد.
 
 خانه ای به رنگ تابستان
با اینکه بنفش، رنگ باشکوهی است، در دکوراسیون داخلی کمتر دیده می شود و بیشتر در طیف های کمرنگ یا یاسی به کار می رود. بنفش به خاطر ملایم و آرام بخش بودن برای اتاق خواب دخترها بسیار مناسب است؛ ضمنا رنگ خلاقیت آفرینی است و در محیط های کار و آموزش هم کارایی زیادی دارد. اگر در کنار زرد قرار بگیرد، جلوه خاصی خواهدداشت و حس قوی ای ایجاد می کند. استفاده از پارچه بنفش برای مبلمان ناهارخوری هم خیره کننده است.
بنفش، رنگی موزون، سلطنتی و باشکوه است و باعث کاهش فشار خون و کم شدن ترشح غدد بسیار فعال می شود؛ رنگی که ظرافت، رویای روزانه و معنویات را القا و به ایجاد صلح و آرامش، برتری، ملایمت، احترام و کاهش سر و صدا کمک می کند.
 
 خانه ای به رنگ تابستان

سبز


شاید نیازی نباشد که درباره رنگ سبز توضیح زیادی بدهیم. اگر می خواهید پای طبیعت را به خانه هایتان باز کنید، این رنگ را فراموش نکنید.
 
 خانه ای به رنگ تابستان
رنگ سبز به دلیل خنثی بودن، برای دکوراسیون داخلی فوق العاده است. سبز در همه جای طبیعت وجود دارد، با هر کدام از رنگ های رنگین کمان همنشین می شود و ظاهر فوق العاده ای به خود می گیرد؛ رنگی که به دلیل آرام بخش بودن، مناسب اتاق خواب و سرویس های بهداشتی است.
سبز اگر در کنار طیف بنفش و نقره ای قرار بگیرد، زیباتر می شود و رفاه و غنی بودن را می رساند.
 
 خانه ای به رنگ تابستان
رنگ سبز را می توان با صورتی بررنگ، زرشکی، آبی روشن، زرد و بنفش استفاده کرد. سبز، آرامش، آسایش، خنکی، رفع خستگی، اعتدال، احتیاط، امنیت، هماهنگی، تعادل و آرامش اعصاب را القا می کند و نشانه ثروت، رشد، تولد، تجدید حیات، غبطه خوردن و همدردی است؛ ضمن اینکه بیانگر اجتماعی بودن، مرسوم بودن، ظرافت، پیچیدگی، سنت و عادی و گران بودن هم هست.
 

زرد


بهترین رنگی که دیدم، رنگ زرد کهربایی
چه کسی گفته زرد، رنگ نفرت است؟ اگر پیش تر به این موضوع اعتقاد داشته اید، پس از خواندن نکته های ما، همه چیز را فراموش می کنید.
 
 خانه ای به رنگ تابستان
زرد را همراه با رنگ های دیگر به کار ببرید. به کاربردن رنگ زرد- البته نه خیلی تند؛ مثلا طلایی- در اتاق ناهارخوری اشتهاآور است. کرم نباتی، شاد و مناسب اتاق نوزاد است. رنگ زرد روشن در اتاق ملاقات، اثری مثبت و خلاقیت انگیز دارد.
زرد، رنگ مثبتی است که می تواند برای اتاق نوجوانان بسیار مناسب باشد و حافظه را تقویت و به مطالعه مفید کمک کند. این رنگ برای محیط های کوچک فوق العاده است، جلب نظر می کند و حالت خوشامدگویی دارد اما چون به کاربردن یکدست آن در یک محیط، ممکن است باعث تندمزاجی و بدخلقی شود، سعی کنید آن را با رنگ های دیگر به کار ببرید.
 
 خانه ای به رنگ تابستان
آبی و زرد، کنار دریابودن را تداعی می کنند و زرد و سفید محیط را تمیز نشان می دهند.
رنگ زرد، می تواند گرما و آفتاب، درخشندگی، نور، مثبت بودن، شادی، گیرایی، امیدواری و خلاقیت را به خوبی القا کند و علاوه بر اینکه حافظه را تقویت می کند، به فرد جرات می دهد و موجب درون نگری می شود.
زرد، نشانه توجه، ارتباط، مناظره و حکمت است اما در عین حال مراقب باشید چون استفاده بیش از اندازه از آن، تحریک پذیری، خصومت و تبعیض را افزایش می دهد.

[ad_2]

توسطadmin