طراحی حرفه‌ای دکوراسیون اتاق خواب

طراحی حرفه‌ای دکوراسیون اتاق خواب

[ad_1]

وب سایت چیدانه: شاید برای شما هم پیش آمده است که بخواهید در فضای دکوراسیون اتاق خواب خود تغییرات اساسی ایجاد کنید، برای این منظور از کجا شروع می کنید؟ چه لوازم و وسایلی را تغییر می دهید و چه وسایلی را نگه می دارید؟ آیا قوانین یک تغییر دکوراسیون ایده آل را می دانید؟ در پاسخ به سوالات اینچنینی تصمیم گرفتیم شما را با ۷ گام موثر برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب آشنا کنیم تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن تغییرات اساسی در فضای اتاق خواب خود ایجاد کنید، پس با ما همراه باشید.
 

برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب ایده جمع کن!

مطمئنم که حدس می‌زدید بهترین نقطه شروع کار، جمع کردن ایده برای فهمیدن سلیقه خودتان است. با این که گام اول جمع کردن ایده است، اما ممکن است تا آخر راه مشغول ایده گرفتن باشید.

 
در روند تغییر دکوراسیون اتاق خواب این کار می‌تواند مقداری سخت باشد چرا که شاید ساعت‌ها در مجله‌ها، سایت‌ها و کانال های مختلف جست و جو کنید، اما هیچ چیزی به ذهنتان نرسد، مثل زمانی که می‌خواهید یک پایان نامه بنویسید و مقاله های مختلف را می‌خوانید اما چیزی برای نوشتن به ذهنتان نمی رسد.
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
 
با این که این مرحله در طراحی اتاق خواب نسبت به باقی مراحل یک قدم بلند نیست اما غیر قابل حذف بوده و می تواند ذهن شما را برای جوشش خلاقیت آماده کند. پس شما در این مرحله همه ی اطلاعات جمع آوری شده را به طوری که بتوانید هر عکسی که خواستید را پیدا کنید، مرتب کنید. پیشنهاد می کنم که فقط عکس های مربوط به اتاق خواب را ذخیره کنید، هر قدر هم که عکس های دیگر وسوسه انگیز و زیبا باشند از ذخیره کردن آن ها بپرهیزید، چرا که سلیقه ی شما برای قسمت های دیگر خانه متفاوت از اتاق خواب است.
 
تهیه لیستی از لوازم و وسایل مورد نیاز در اتاق خواب

در مرحله ی بعد یک لیست از وسایلی که دارید آماده کنید. ابتدا یک لیست از وسایلی که یک اتاق خواب لازم دارد را از نظر خودتان بنویسید بعد لوازمی که دارید را مشخص کرده و سپس متوجه می شوید که چه وسایلی باید تهیه کنید و چه لوازمی را باید بدهید یا بفروشید. حتما شما از اثاثیه لازم در دکوراسیون اتاق خواب مطلع هستید اما اگر موافق باشید یک لیست کوتاه بابت آسان تر شدن پروسه ذکر می‌کنیم:

  •     تخت خواب
  •     روتختی
  •     بالشت و کوسن
  •     میز عسلی
  •      نورپردازی (سقفی و رومیزی)
  •      میز توالت و کمد
  •      یک مکان برای نشستن به جز تخت خواب
  •      جزییات دکوری مثل تابلو عکس، کارهای هنری و یا دکورهای دیواری
  •     و در آخر یک قالیچه
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
بررسی محدودیت ها و موقعیت های فضای اتاق خواب

زمان : در نظر بگیرید که برای چه مدت می خواهید از فضای اتاق خواب خود استفاده کنید. مطمئناً این که خانه شما اجاره باشد و یا مالک آن باشید در طراحی شما تأثیر گذار است ولی این بدین معنا نیست که اگر مستأجر باشید، اتاق خود را دکور نکنید!

تغییر در جابه جایی وسایل: اگر فکر می کنید اندازه و ابعاد اتاقتان شما را مجبور به تهیه لوازم خاصی می کند، مشکلی وجود ندارد، چرا که با تهیه وسیله ای که آن را دوست دارید حتی در صورت جابه جایی سایر لوازم می توانید آن وسیله را در جای دیگری از دکوراسیون اتاق خواب تان استفاده کنید و اگر هم قرار است مدت طولانی در این اتاق باشد پس با خیال راحت وسایل تان را خریداری کنید.

کف پوش: این که کف اتاق شما موکت هست یا پارکت تأثیر زیادی در انتخاب قالیچه دارد، کما اینکه این آیتم را می‌توان در آخرین مرحله تغییر داد، چرا که من معتقدم این به شما بستگی دارد که می‌خواهید دکور اتاقتان بر اساس مدل قالیچه باشد یا یک قالیچه‌ای را باتوجه به دکور اتاقتان خریداری کنید.

بودجه: برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب یک مقدار مشخصی پول در نظر بگیرید، اما نیازی نداریم که خیلی محدودتان کند. خیلی مهم است که بدانیم برای ما چه چیزی از همه مهم تر است و ایده آل هایمان در طراحی چیست، بر این اساس می‌توانید در مقدار هزینه راحت تر تصمیم بگیرید. زمانی که بدانید مهم ترین قسمت طراحی اتاق شما چیست و چه نوع وسیله ای را می‌خواهید برای آن جا استفاده کنید، بسیار راحت تر خرید کرده و حتی می‌توانید بر اساس چیزی که در ذهن شماست از وسایل دست دوم هم خریداری کنید.

فضا و چیدمان: در چیدمان اتاق خواب تان باید حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

    شما اکنون لباس، کفش ها و لوازم شخصیتان را کجا نگهداری می‌کنید؟
    آیا کمد دارید یا خیر؟  
    آیا از فضای خود نهایت استفاده را دارید؟

تعبیه ی فضای آماده شدن: یکی از مهمترین مواردی که در طراحی اتاق خواب باید به توجه ویژه داشته باشید فضایی برای آماده شدن است.

    آیا فضای خواصی دارید که در آن جا برای بیرون رفتن آماده شوید؟
    یا از آن دسته افرادی هستید که در حمام لباس های خود را عوض می‌کنند؟
    باید بدانید که داشتن فضایی که در آن آماده بشوید با دسترسی مناسب به محل نگهداری لباس ها و لوازم بهداشتی لازم است.

فضای میز مطالعه و تحریر: آیا در دکوراسیون اتاق خواب خود قسمتی دارید که کامپیوتر یا لپ تاپتان را در آن نگهدارید؟ حتی اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه در تخت خواب از لپ تاپ استفاده می‌کنند خیلی خوب می‌شود اگر گزینه نشستن پشت میز را هم داشته باشید.

فضای کنار تخت: برای مشخص کردن جزئیات این قسمت بهتر است تمام چیزهایی را که فکر می‌کنید هنگامی که دراز کشیده اید لازمتان می‌شود را در نظر بگیرید و طبق آن طراحی عسلی های کنار تختتان را مشخص کنید.

فضای نشستن: حتما فضایی را با توجه به ابعاد اتاقتان برای نشستن در نظر بگیرید حتی اگر به نظرتان اتاق کوچک است بازهم سعی کنید این فضا را داشته باشید حتی اگر میزان استفاده شما از این فضای نشستن به اندازه یک جوراب به پا کردن باشد.
تعین مدل دکوراسیون اتاق خواب مورد علاقه

وقت صرف کردن برای یافتن مدل دکوراسیون اتاق خواب شخصیتان کمک می کند که سریع تر و با اعتماد به نفس بیشتری تصمیم گیری کنید. اگر تعداد متعددی مدل در ذهن شماست، پیشنهاد می کنم عکس های بیشتری را نگاه کنید که به همان دسته بیشتر وارد بشوید تا الهام بیشتری دریافت کنید.

 
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
این قدم در واقع یکی از بیشترین کمک ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب شخصی شماست. در طول چند هفته اول این پروژه، شما سخت ترین زمان را برای گرفتن تصمیم در مورد هرچیزی دارید. نمی توانید یک تصمیم قطعی برای خرید بگیرید چون می ترسید که از آن وسیله خوشتان نیاید. تصور اینکه چطور به نظر خواهد رسید را ندارید یا اینکه آیا اینها را در اتاقتان دوست خواهید داشت یا خیر؟ برخلاف ست کردن لباس، شما نمی توانید آن ها را برای آزمایش کردن دکور در اتاقتان بچینید.
 
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
صرف مقداری وقت برای تشخیص اینکه کدام مدل دکوراسیون را ترجیح می دهید به شما برای تسریع پروسه کمک می کند. زمانی که ایده بهتری برای اینکه بفهمید چه چیزی را دوست دارید به دست آوردید، انتخاب وسایل و اینکه بخواهید یک تصمیم قطعی برای خرید بگیرید برای شما آسان تر می شود. می فهمید که هرچیزی چگونه در کنار هم هماهنگ می شود. یه جورایی به هم می آید.
برای دکوراسیون اتاق خواب یک تم رنگی انتخاب کنید.

در طراحی اتاق خواب شما می‌توانید با یک انتخاب مطمئن رنگ های طبیعی و آرام را کار کنید و یا ریسک کنید و رنگ های تند را انتخاب کنید. اگر شما به رنگ و طراحی های خاص علاقه مند باشید می‌توانید با انتخاب یک رنگ رمانتیک طراحی اتاق خود را شروع کنید و همه چیز را حول آن قرار دهید. و اگر فردی هستید که نظر خود را اغلب تغییر می دهید می توانید مانند تصویر زیر از ترکیب رنگ ها استفاده کنید.

اینکه ندانید رنگ های آرام و یکنواخت را انتخاب کنید و یا رنگ های پر انرژی و نورانی، طبیعی است که پس از گشتی در نمونه عکس‌هایی که فقط از اتاق خواب ها جمع کردید می‌توانید کم‌کم  تصمیم خود را بگیرید.
اما نکته ی مهم این است که در هر مدل اتاق خوابی با هر نوع رنگ بندی استفاده بیشتر از یک یا دو رنگ باعث از بین رفتن حس آرامش فضا می شود، کاملاً برعکس پذیرایی که استفاده از چندین رنگ را طلب می کند.

 
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
دکوراسیون اتاق خواب باید از سایر فضاهای خانه ساده تر باشد. اگر رنگ های زیادی دارید که بخواهید در اتاق استفاده کنید، بدست آوردن یک فضای آرام بخش سخت می شود.
در کل یک تخت خواب با رنگ  اصلی سفید با ترکیب های رنگی ملایم می تواند ایده آل باشد و حس ریلکسی فوق العاده ای را القا کند، چرا که این مدل شما را به یاد اتاق خواب هتل ها می اندازد. در کل اگر رنگ دیوار و تخت خوابتان یک رنگ  ملایم باشد، ریسک کمتری را پذیرا شده اید چرا که می توانید بعداً با اضافه کردن وسایل دکوری رنگبندی اتاق را تغییر دهید و نیاز به رنگ کردن دوباره دیوار ندارید.

 در طراحی اتاق خواب لیستی از باید ها و نباید ها تهیه کنید.

چیزهایی که در اتاقتان ذهن شما را به هم می ریزد و وسایلی را که باید دور بریزید مشخص کنید. حتماً وسایلی را که به نظرتان حس خوبی به شما نمی دهد را تغییر دهید و آن ها را در کارهای خود یادداشت کنید، گاهی اوقات بعضی وسایل انرژی منفی به ما می دهد و یا حتی برعکس حس مثبتی می دهد پس باید آن شیء را به صورت پر رنگ تر در طراحی استفاده کرد.

 
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک لیست از وسایلی که باید داشته باشید و یا دوست دارید داشته باشید هم تهیه کنید. اتاق خواب ایده آل خودتان را تصور کنید و ببینید که این اتاق ایده آل چه چیزهایی باید و چه چیزهایی نباید داشته باشد که اتاق رویایی شما باشد و آن ها را یادداشت کنید. اگر نمی دانید از کجا باید شروع به خرید کنید و چه چیزهایی را اول تهیه کنید، پیشنهاد می کنم که از وسایلی که دوست دارید شروع کنید.

اگر فکر می کنید که در دکوراسیون اتاق خواب تان دوست دارید یک کمد خاص و یا مبلمان خاصی را در اتاق خود داشته باشید این ریسک را بپذیرید و این کار را انجام دهید و بنابر علاقه خود حتماً از آن مبل به درستی استفاده می کنید و آن را در طراحی خود حل می کنید. موضوع مهم این جاست که شما آن وسیله را دوست دارید و از آن استفاده می کنید حتی اگر در آخر در اتاق دیگری از آن استفاده کنید.

 
دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
 
پس وقتی که لیست نبایدهای خود را تهیه کردید نوبت به لیست بایدها می رسد که خیلی ساده تر است مثلاً باید یک تخت خواب بخرید اندازه و ارتفاع تخت خود را حتماً با توجه به ابعاد اتاق و ارتفاع سقف اتاق خود انتخاب کنید و قبل از خرید این نکات را در نظر بگیرید. اینکه تخت خواب شما دارای پشتی بلند باشه و یا مانند تصویر زیر طراحی سقف هم جزو تخت باشد و از پرده استفاده شود تماماً به شما بستگی دارد و باید حس و سلیقه خود را در نظر بگیرید. استفاده از طرح های این چنینی و پرده های طرح دار حس خوبی به دکوراسیون اتاق به خصوص دکوراسیون اتاق خواب ایرانی می دهد و نکته مثبت آن این است که می توان هر چند وقت یکبار با تغییر این پرده های پارچه ای رنگ و حس اتاق را تغییر داد.
انتخاب جزییات مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

در نهایت با تعویض وسایل قبلی با وسایل جدید و ایجاد تغییرات دلخواه تعداد زیادی عکس از زوایایی مختلف دکوراسیون اتاق خواب خود بگیرید و در آن ها نقاط منفی و مثبت را مشخص کنید. (قابل توجه است که در عکس هایی که از فضا گرفته می شود، راحت تر می توان فضا را بررسی نمود) سپس جزییات نهایی را اضافه و کم کنید و تصاویر نهایی را از اتاق خود بگیرید. مطمئناً این گام نتیجه بخش ترین قسمت طراحی شما خواهد بود چرا که نتیجه نهایی زحمات شما نمایان می شود. با کنار هم چیدن وسایل و رنگ ها و طرح هایی که دوست داشتید، یک فضای گرم و دعوت کننده مناسب به وجود آورده اید که فقط برای شما طراحی شده است.

 
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
 
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
 
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
 
 دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم!
 
دکوراسیون اتاق خواب ، طراحی حرفه ای فقط در 7 قدم! 
 

[ad_2]

توسطadmin