طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه‌ای سرشار از آرامش!

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه‌ای سرشار از آرامش!

[ad_1]

وب سایت چیدانه: خانه از دیدگاه هرکس شکل متفاوتی دارد، اما دلنشین بودن محیط منزل بیش تر از هرچیز به وقتی که برای طراحی و ساخت آن گذاشته شده وابسته است. پروژه خانه کامرانیه شرکت معماری آرامش، از همان خانه‌ هایی است که برای همه عناصر موجود در آن (از رنگ تا نوع چیدمان) وقت صرف شده است، خانه‌ ای که بیش تر از هرچیز شکل زندگی دارد و رنگ آرامش…

مشخصات عمومی پروژه:

 •     نام پروژه : پروژه مسکونی کامرانیه
 •     معمار : مهندس اشکان اذانی
 •     موقعیت پروژه : منطقه ۱ کامرانیه شمالی
 •     نام شرکت و یا دفتر معماری : گروه معماری آرامش
 •     متراژ فضا : ۱۰۰ مترمربع
 •     کاربری : مسکونی
 •     گروه طراحی : مهندس اشکان اذانی، مهندس هومن مویدی
 •     کارفرما : جناب آقای تحویل زاده
 •     تاریخ شروع و پایان : شهریور الی آبان ۹۶
 •     نوع ساختمان : مسکوتی
 •     شرکت سازنده/ اجرا : گروه معماری آرامش
 •     عکاس/ عکاسان : استودیو پر آقای میلاد پروز
طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

دکوراسیون زیبا در عین سادگی

از نظر طراحان شرکت معماری آرامش، وقتی با یک خانه مدرن مواجه می‌ شویم، انتظار داریم که طراحی آن به دور از هرگونه وسایل اضافی باشد؛ در حقیقت حتی جزئیات به‌ کاررفته در یک فضای مدرن در طراحی داخلی، کم تر و حساب شده‌ تر قرار می‌ گیرد، اما می‌ توان گفت که سبک مینیمال در جزئیات هم خلاصه‌ تر از سبک مدرن است. استفاده از هر دوی این سبک‌ ها در طراحی داخلی یک فضا، سبکی تلفیقی از مدرن و مینیمال را ایجاد می‌ کند، سبکی مدرن که در استفاده از حاشیه‌ های طراحی داخلی دقیق‌ تر و البته پر طرفدارتر است؛ در حقیقت انتظار ما از یک خانه با طراحی تلفیقی مدرن و مینیمال خاص و شیک بودن آن است.
 
طراحی داخلی پروژه مسکونی کامرانیه، براساس ایده «زیبایی در عین سادگی» شکل گرفت و کامل شد، ایده‌ ای که البته به درستی در مرحله نتیجه توانست ثابت کند تا یک فضای زیبا درواقع به شکل پیچیده و عجیبی نیست. این سبک نشان می‌ دهد با ایده‌ هایی به دور از هرج و مرج و شلوغی می‌ توان یک محیط مدرن ساخت. یکی از جذاب‌ ترین این ایده‌ ها استفاده از اشکال انتزاعی است که در طبیعت موجود نیست و در حقیقت ساخته ذهنی است. در این محیط همچنین از عناصر تزئینی بسیار کم و محدودی نیز استفاده شده است.

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

دورهمی دلنشین در نشیمن

نشیمن منزل کامرانیه اگرچه رنگ و بوی مدرن را دارد، اما از صمیمیت فضا کم نکرده است، چرا که چیدمان آن به صورت ال و نیم دایره است. دیوارها و سقف به شکلی کاملا ساده و قابل‌ تصور طراحی شده و گچبری‌ های سقف، ساده و به دور از هرگونه ابزارزنی خاص شکل گرفته است. همین ویژگی است که اصلی‌ ترین فضای خانه؛ یعنی دیوارها و سقف را منحصر به فرد می‌ کند. فرش‌ ها ساده هستند و با یک رنگ یا ترکیب دو یا سه رنگ با اشکال هندسی متفاوت نمای نشیمن را چشم‌ نواز کرده‌ اند. اتاق کار، اما رنگ زندگی دارد. استفاده از رنگ گرم در این فضا باعث دلنشین‌ تر شدن این محیط می‌ شود، ویژگی‌ ای که باعث شده تا این اتاق، رنگ خستگی را نپذیرد. کتابخانه و میز، ساده، اما زیبا و کارآمد است. تمام عناصر موجود در اتاق کار در کنار یکدیگر به‌ خوبی توانسته است دکوراسیون آن را به محیطی ایده‌ آل تبدیل کند.

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

آشپزخانه آرام کامرانیه

آرام، دلنشین و به دور از هیاهو! این بهترین تعریف برای آشپزخانه این منزل توسط شرکت معماری آرامش است. طراحی کابینت‌ ها مدرن و ساده بوده و طراح از ارائه تزئینات اضافی خودداری کرده است. این همان وجه جذاب دکوراسیون خانه است؛ زیرا انتظار ما از آشپزخانه، محیطی است که پر از جزئیات باشد، درحالی‌ که اگر ساده و شیک پسند باشید، بعد از مواجه شدن با این قسمت از منزل کامرانیه بدون شک در فهرست دوست داشتنی‌ ترین فضاهای موجود برای شما قرار خواهد گرفت.

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

طراحی داخلی خانه کامرانیه، خانه ای سرشار از آرامش!

نورپردازی، چراغ خانه برافروز!

 
نور، یکی از مهم‌ ترین عواملی است که می‌ تواند از محیط، ذهنیت مثبت یا منفی را در بیننده ایجاد کند؛ یعنی ممکن است چیدمان فضا خاص و زیبا باشد، اما به دلیل نورپردازی نامناسب نتواند تصویر خوبی را به بیننده ارائه دهد. در نورپردازی پروژه مسکونی کامرانیه تلاش شده است تا نورپردازی به دکوراسیون داخلی ضربه‌ ای نزده و حتی برعکس، مکمل آن هم باشد، البته نورپردازی در سبک مدرن و مینیمال به لوسترهای آویز بزرگ وابسته نیست، برعکس برای بالا بردن جذابیت محیط از لامپ‌ های هالوژنی پراکنده لوسترهایی به سبک مدرن و آباژور استفاده شده است

[ad_2]

توسطadmin