کفپوش «پی‌ وی‌ سی» چیست و چه کاربردی دارد؟

کفپوش «پی‌ وی‌ سی» چیست و چه کاربردی دارد؟

[ad_1]

مجله منزل: احتمالا واژه پی‌وی‌سی زیاد به گوش‌تان خورده و آن را بیشتر در کنار واژه‌هایی مانند در، پنجره و لوله می‌شناسید اما باید بدانید این ماده بسیار ارزشمند می‌تواند به عنوان کفپوش فضاهایی که با آنها سر و کار دارید نیز استفاده شود.
 
 با کفپوش پی‌وی‌سی آشنا شویدتنپوشی ایده‌آل برای کف
در سال‌های اخیر کفپوش پی‌وی‌سی به کالایی کاربردی برای بسیاری از طراحان داخلی و معماران تبدیل شده است؛ مخصوصا برای کسانی که طراحی فضاهای پررفت و آمد (فروشگاه‌ها) یا فضاهایی که نیازمند تمیزی هستند (بیمارستان‌ها) را بر عهده دارند. در این مقاله شما را با کلیاتی درباره کفپوش پی‌وی‌سی آشنا می‌کنیم.

کفپوش پی‌وی‌سی
PVC مخفف polyvinyl chloride است که درواقع ماده تشکیل‌دهنده آن است و با نام کفپوش وینیل نیز شناخته می‌شود. این کفپوش ارزان است و به 2 شکل تایل و ورقه برای مصارف مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کفپوش در میان کفپوش‌های دیگری که امروزه رایج هستند از جمله موکت، سرامیک، چوب و لمینت به خوبی خود را نشان داده است و شهرت آن روزبه‌روز بیشتر می‌شود.
 
 با کفپوش پی‌وی‌سی آشنا شویدتنپوشی ایده‌آل برای کف
 
تکنولوژی‌های جدید در سال‌های اخیر عملکرد وینیل را بهبود بخشیده است؛ به‌خصوص در زمینه مقاومت در برابر پارگی و خط و خش. کفپوش پی‌وی‌سی به دلیل مقاومت بالا، نگهداری آسان و ضد رطوبت بودن نسبت به بسیاری از مصالح دیگر برای استفاده در آشپزخانه‌ها و حمام‌های مسکونی، مراکز بهداشتی درمانی و مکان‌های تجاری و فروشگاهی بسیار پرطرفدار است.
 
 با کفپوش پی‌وی‌سی آشنا شویدتنپوشی ایده‌آل برای کف

کاربرد و ویژگی‌های کفپوش پی‌وی‌سی

هنگام انتخاب کفپوش برای یک کاربری خاص عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود. برای مثال آیا این کفپوش باید در برابر بارهای متحرک پابرجا بماند یا بارهای ایستا را متحمل شود؟ مقاومت در برابر رطوبت یکی دیگر از نیازهایی است که ممکن است برای برخی از کاربری‌ها حیاتی باشد. اگر فضایی پرتردد است، باید کفپوشی با مقاومت بالا انتخاب کرد و به این ترتیب بنا به کاربری هر فضا، باید ویژگی‌های کفپوش‌های مختلف بررسی شده و بعد تصمیم‌گیری شود؛ به همین دلیل هر تولیدکننده باید اطلاعات جزئی از ویژگی‌های عملکردی محصول خود و همین‌طور شیوه نصب و نگهداری صحیح آن را ارائه دهد تا از خسارت‌های احتمالی پیشگیری کند. کفپوش وینیل دارای ویژگی‌هایی است که ما در اینجا به‌صورت موردی آنها را عنوان می‌کنیم:

  •    ضد آب بودن
  •    انعطاف‌پذیری در طراحی
  •    حالت ارتجاعی
  •    دوام و ماندگاری
  •    زیبایی ظاهری
  •    نصب آسان
  •    قیمت مناسب در مقایشه با پارکت و لمینت

كفپوش هاي وينيلي عايق صوتي و حرارتي خوبي به حساب مي آيند و ضد آب بودن اين نوع كفپوش،آن را به گزينه خوبي جهت نصب در فضاي مسكوني و دفاتر اداري و سالن هاي ورزشي و آرايشي تبديل كرده است.

 
 با کفپوش پی‌وی‌سی آشنا شویدتنپوشی ایده‌آل برای کف
مهم ترين نكته در اين كفپوش ها تنوع طرح هاي شان است و مي توان از انواع طرح هاي چوب،سنگ و كاشي آن در فضاهاي مختلف استفاده كرد كه
هم اكنون طرح هاي چوبي آن از پر طرفدارترين طرح ها به حساب می آید که به دليل قيمت مناسب جايگزين خوبی براي چوب و لمينت است.
از ديگر مزاياي اين كفپوش رفع ايراد آن است؛ در صورت آسيب ديدگي ، صرفا با  كندن چند تايل امكان جايگزينی و اصلاح آن قسمت وجود دارد.
 

 

برای تهیه مجله منزل می توانید به صورت حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور و برای خرید نسخه الکترونیک از وب سایت  taaghche.ir اقدام نمائید.

ضمنا برای اشتراک نسخه چاپی مجله منزل روی تصویر زیر کلیک کنید:

معجزه رنگ در خانه های ایرانی

[ad_2]

توسطadmin